Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej cena

Automatyczna skrzynia biegów to coraz bardziej popularne rozwiązanie wśród kierowców, którzy wybierają komfort jazdy. Jednak należy pamiętać, że samochód z automatem wymaga odpowiedniego serwisu. Jest to przede wszystkim wymiana dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej cena. Mimo zaleceń salonów samochodowych olej trzeba wymieniać regularnie, aby samochód był sprawny, przez długi okres czasu.nowy olej

Na czym polega dynamiczna wymiana oleju?

Można wymienić olej na dwa sposoby, takie jak dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej cena i statystyczna wymiana. Podczas statycznej wymiany oleju spuszcza się olej z miski olejowej, a pozostałości oleju zostają w sprzęgłach, pompie, chłodnicy czy w przewodach samochodu. Oznacza to, że przy tej metodzie można wymienić tylko 40–60% oleju, który znajdujące się w skrzyni. Metodą statyczną nie jesteśmy w stanie wymienić całego oleju, a ponadto stary olej miesza się z nowym. Z kolei dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej cena przeprowadzana jest przy użyciu specjalistycznego urządzenia, które jest podłączane w obieg oleju skrzyni biegów. Wysysa, zużyty olej i jednocześnie, wprowadza taką samą ilość nowego.

Ile to kosztuje?

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej cena jest uzależniona od typu skrzyni biegów. Ponadto, na wysokość ceny wpływa również ilość oleju i ceny filtra. W typowym samochodzie potrzeba mniej więcej 10 litrów oleju, a jego ceny wahają się od 20 do 50 zł za litr. Dodatkowo filtr do automatycznej skrzyni biegów kosztuje od 100 do 200 zł. Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej cena wymiany zaczyna się od 400 do 700 zł.

Dowiedz się więcej na: https://twojmechanik.com !