Lampa obrysowa

Możliwość komentowania Lampa obrysowa została wyłączona

Podstawowa funkcja – zapewnienie bezpieczeństwa

Lampa obrysowa, potocznie nazywana „obrysówką”, zapewnia bezpieczeństwo pojazdu na drodze poprzez zwiększenie jego widoczności. Jest to szczególnie istotne podczas warunków, które zmniejszają widoczność, takich jak deszcz, mgła czy śnieg. Lampa obrysowa pozwala również na ocenę wymiarów pojazdu ciężarowego, który ma spore rozmiary, a tym samym może zajmować pas jezdni w całości. W takim przypadku światła obrysowe ułatwiają przeprowadzenie takich manewrów jak wyprzedzanie, omijanie lub wymijanie.

Umiejscowienie świateł obrysowych

Miejsce na zamontowanie świateł obrysowych nie może być dobrane w sposób przypadkowy, w związku z tym, jest ściśle określone. Lampa obrysowa boczna powinna być umiejscowiona w formie dolnej linii oraz górnych rogów.

Lampa obrysowa
Lampa obrysowa

Natomiast tylne światła obrysowe powinny być pełne, co nawet w warunkach zmniejszonej widoczności zdecydowanie ułatwi rozpoznanie konturu całego pojazdu. Lampy obrysowe boczne są dostępne w kolorze żółtym lub białym, tylne zaś – czerwonym lub żółtym.

Wybór odpowiedniej lampy obrysowej

Lampa obrysowa może występować w różnych rodzajach oraz modelach, które różnią się między sobą jasnością i wyglądem. Przy ich zakupie warto jednak zwrócić też uwagę na to, czy napięcie zasilania odpowiada wartości 12/24V. Istotna jest również ważna homologacja. Warto także sprawdzić, czy zestaw zawiera kabel do montażu. Ponadto lampa obrysowa powinna być właściwie dopasowana do konkretnego samochodu oraz posiadać gwarancję.

Dowiedz się więcej na https://oeindustry.com/produkty/lampy-boczne