Przegląd Rejestracyjny 

Możliwość komentowania Przegląd Rejestracyjny  została wyłączona

Przegląd techniczny czy badanie okresowe? 

Wielu kierowców myli przegląd rejestracyjny z przeglądem technicznym bądź okresowym, używając tych pojęć zamiennie. Niestety okazuje się, że to nie to samo, dlatego warto wiedzieć, czym różnią się poszczególne przeglądy.

Przegląd rejestracyjny ma za zadanie dopuszczenie pojazdu do ruchu na określony czas (najczęściej spotykanym okresem jest 12 miesięcy) oraz wykonywany jest na specjalnie upoważnionych stacjach diagnostycznych.

Badanie bądź przegląd okresowy to ogólne pojęcia, które opisują stan techniczny pojazdu, które zaleca m.in. producent. Od przegląd rejestracyjny różni się tym, że nie jest obowiązkowy, ale warto uwzględnić je co jakiś czas, aby samochód zachował swoją gwarancję i inne korzyści z tego płynące. 

Badania techniczne wykonuje się najczęściej na stacji kontroli pojazdu. Stacje często dzielą się na okręgowe i podstawowe.

przegląd rejestracyjny

Ile kosztuje przegląd rejestracyjny?

Ceny przeglądu samochodu nie zmieniły się od kilku lat, ciągle pozostają takie same. Koszt przegląd rejestracyjny jest przede wszystkim regulowany poprzez określone przepisy. Posiadacze samochodów, którzy jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć w takim przeglądzie, muszą pamiętać, że za tą usługę należy zapłacić z góry, zanim zostanie wykonane badanie, nawet w przypadku gdy samochód nie przejdzie przeglądu, pieniądze nie zostają zwrócone. W wyjątkowych sytuacjach płatność jest odroczona na podstawie faktury VAT, a takie rozliczenie odbywa się indywidualnie pomiędzy właścicielem pojazdu a stacją kontroli pojazdów.

Dowiedz się więcej na https://twojmechanik.com/przeglad-rejestracyjny/!