Oświetlenie do pojazdów

Możliwość komentowania Oświetlenie do pojazdów została wyłączona

Jakie są rodzaje oświetlenia do pojazdów?

Oświetlenie do pojazdów jest bardzo istotnym elementem wyposażenia samochodu. Powinniśmy zadbać o sprawne światła, aby czuć się bezpiecznie na drodze w dzień, jak i w nocy. Można wyróżnić ich wiele rodzajów. Oto kilka z nich:

  • Światła mijania — oświetlają drogę podczas jazdy. Są przydatne w dzień, jak i w nocy oraz podczas utrudnionych warunków atmosferycznych, kiedy jest zmniejszona widoczność na drodze. Ich symbol to zielona kontrolka na desce rozdzielczej samochodu. 
  • Światła do jazdy dziennej — zastępują światła mijania. Można ich używać jednak wyłącznie przy dobrej widoczności na drodze i sprzyjającej pogodzie. Nowsze modele samochodów automatycznie zmieniają światła do jazdy dziennej na światła mijania, kiedy zapada zmrok. 
  • Światła drogowe — korzysta się z nich w sytuacji, kiedy widoczność na drodze jest mocno utrudniona, zwłaszcza na nieoświetlonych drogach. Symbolizuje je niebieska kontrolka na desce rozdzielczej samochodu.
Oświetlenie do pojazdów
Oświetlenie do pojazdów
  • Kierunkowskazy — używa się ich podczas zmiany kierunku jazdy. 
  • Światła awaryjne — są przydatne w sytuacji, kiedy na drodze lub z naszym samochodem dzieje się coś nieoczekiwanego, dlatego działają również przy włączonym silniku. Ich symbolem jest czerwony trójkąt.

Jak widać, oświetlenie do pojazdów jest bardzo zróżnicowane. Będąc kierowcą, należy pamiętać o stosowaniu odpowiednich świateł w każdej sytuacji, niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. 

Światła nie tylko dla bezpieczeństwa

Oświetlenie do pojazdów nie tylko zapewni Ci bezpieczeństwo na drodze, ale również nada Twojemu samochodowi stylu. Taką funkcję pełnią światła LED, których kolory można dowolnie personalizować i cieszyć się komfortową, przyjemną jazdą.

Dowiedz się więcej na https://oeindustry.com/aktualnosci/przeglad-producentow-oswietlenia