Kurs nauki jazdy kraków na kategorię T

Ogólne informacje 

Do kurs nauki jazdy kraków kategorii T może przystąpić osoba, która ukończyła 16 lat. Co ważne, kurs nauki jazdy kraków można rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku lub 12 miesięcy wcześniej w przypadku uczniów szkół, których program nauczania obejmuje szkolenie osób ubiegających się o prawo jazdy. Podczas składania wniosku, aby otrzymać numer PKK potrzebna będzie zgoda rodzica.

Kurs nauki jazdy kraków kategorii T zezwala na prowadzenie ciągników rolniczych, pojazdów wolnobieżnych, zespołu pojazdów złożonych z ciągnika lub pojazdu wolnobieżnego z przyczepą oraz pojazdów wyróżnionych w kategorii AM.

kurs nauki jazdy kraków

Kurs

Przystąpienie do kurs nauki jazdy kraków wiąże się z 30 godzinami zajęć teoretycznych oraz 20 godzinami praktycznej jazdy. W trakcie trwania kurs nauki jazdy kraków kursanci poznają podstawowe zasady ruchu drogowego i bezpieczeństwa oraz nauczą się prowadzić pojazd od podstaw.

Część praktyczna obejmuje jazdę po placu manewrowym oraz w ruchu drogowym. Dla osób chcących doskonalić swoją jazdę możliwe jest wykupienie dodatkowych godzin w ośrodku nauki jazdy.

Egzamin

Kurs nauki jazdy kraków kończy się egzaminem składającym się z części teoretycznej, którego koszt wynosi 30 zł oraz egzaminem praktycznym, kosztującym 170zł.

Na egzaminie praktycznym kursant wykonuje zadania na placu manewrowym oraz w ruchu drogowym. Do zadań, które kursant musi wykonać należy sprzęganie i rozprzęganie ciągnika z przyczepą, parkowanie oraz ruszanie na wzniesieniu.