Dlaczego owijki na nadgarstki są potrzebne?

owijki na nadgarstki

Zapewne każdemu sportowcowi przynajmniej raz w swoim życiu zdarzył się wypadek, którego efektem był uraz nadgarstka. Czasami jest to zwichnięcie, czasem skręcenie. Najgorsze jest złamanie kości, które wiąże się z ogromnym bólem, unieruchomieniem całej górnej kończyny i długim procesem rehabilitacji, po którym i tak mogą wystąpić uniemożliwiające sport powikłania. Żeby zminimalizować ryzyko takich wypadków i nieprzyjemnych przygód, używa się ochraniaczy, jakimi są owijki na nadgarstki.

Wygrana z wypadkami

Owijki na nadgarstki pomagają utrzymać prawidłową pozycję stawów poprzez unieruchomienie. To z kolei sprawia, że siła ewentualnego uderzenia rozkłada się równomiernie, a w ten sposób przeciwdziała się urazom. Każdy sportowiec lub amator aktywności fizycznej zdaje sobie sprawę, jak istotne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa, a to z kolei oznacza inwestycję w odpowiednie wyposażenie. Tak samo, jak ważne jest pamiętanie o kasku rowerowym i ochraniaczach przy jeździe na rolkach, równie istotne są owijki na nadgarstki przy sportach obciążających te stawy.

owijki na nadgarstki

Jakie owijki na nadgarstki będą najlepsze?

Oczywiście istnieje wiele różnych usztywniaczy nadgarstków. Przed ich zakupem trzeba zastanowić się, jaki ich typ będzie najlepszy dla naszej budowy ciała i rodzaju aktywności fizycznej, którą się zajmujemy. Nie każdy będzie dla nas odpowiedni, a źle dobrany może skutkować poważnymi uszkodzeniami. Właśnie dlatego należy skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam dobrać właściwe owijki na nadgarstki.

Owijki naprawdę pomagają

Zanim materiały przetworzone i sztuczne o specjalnych właściwościach były łatwo dostępne dla przedsiębiorców i firm tekstylnych, sportowcy korzystali ze zwykłych kawałków tkanin lub bandaży, którymi owijali sobie stawy. Spełniało to taką samą funkcję – usztywnienie nadgarstków. Było jednak mało praktyczne, bo takie owijki często spadały i były niekomfortowe w użyciu. Całe szczęście wraz z rozwojem technologii każdy może kupić odpowiednie owijki na nadgarstki, specjalnie dopasowane do indywidualnych potrzeb.