Czy warto wapować?

Możliwość komentowania Czy warto wapować? została wyłączona

Szkodliwość papierosów

Jak powszechnie wiadomo palenie tytoniu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia, bowiem jest przyczyną wielu poważnych chorób. W związku z tym coraz więcej palaczy stawia na nowoczesne formy palenie i stawia epapierosy wapowanie.

Co to jest wapowanie?

Wielu palaczy e-papierosów bardzo często używa swojego slangu, który bywa często niezrozumiały dla zwykłych osób.
Wapowanie forum dokładnie wyjaśnia wiele niezrozumiałych dla przeciętnych osób zwrotów.
Najbardziej popularnym zwrotem jest „wapowanie” który to nie oznacza nic innego jak palenie e-papierosa. Brzmi to dość groźnie, niemniej oznacza on palenie e – papierosów, które to nie wytwarzają substancji smolistych, więc e-palacze znaleźli inną nawę, niż palenie.

e-papierosy wapowanie

W e-papierosy forum można również bardzo często spotkać się z takimi sformułowaniami jaki: inhalowanie, dymienie oraz pufanie.

Czy warto wapować e – papierosy?

Głównym składnikiem wydobywającej sie z e – papierosa w postaci pary jest glikol propylenowy oraz gliceryna, które obecnie nie figurują na żadnej liście substancji szkodliwych.

Wielu „waperów” dostrzega wiele zalet tej formy palenia nie tylko w kwestii zdrowia, ale także estetyki. Twierdzą oni, że zniknął u nich „kaszel palacza”, a dodatkowymi zaletami jest świeży oddech oraz znacznie lepszy zapach skóry i ubrań. Ponadto z czasem poprawiają się zmysły węchu i smaku, które podczas palenia tradycyjnych papierosów nie działają poprawnie.

Wpływ na zdrowie

Palacze, którzy przeszli na e-papierosy chwalą sobie także wygodę, bowiem zaciąganie się parą imitowaną przez elektronicznego papierosa możliwe jest praktycznie wszędzie. Wapowanie jest dozwolone w szkole, pracy, bibliotece więc nie jest konieczne marnowanie czasu na przerwach, aby zapalić.

Ponadto stając się e-palaczem nie szkodzimy własnemu zdrowiu tak jak w przypadku klasycznego palenia. Jesteśmy też bardziej przydatni dla środowiska naturalnego, gdyż w przypadku wapowania nie ma miejsca zaśmiecanie parków czy chodników niedopałkami oraz paczkami po papierosach.
E-papierosy są również skutecznym środkiem wspomagającym rzucanie palenia.

wapowanie forum