Elektryczne klucze do kół

Możliwość komentowania Elektryczne klucze do kół została wyłączona

Klucze udarowe znane jako elektryczne klucze do kół, to narzędzia, które przydadzą się zarówno pasjonatom mechaniki samochodowej, jak i profesjonalistom, którzy na co dzień zajmują się szeroko pojętą mechaniką samochodową. Oczywiście, nie jest tak, że każdy klucz udarowy spełni jednocześnie oczekiwania zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów, ale im lepiej wybrany, tym ma szanse zabłysnąć w pracy.

elektryczne klucze do kół

Elektryczne klucze

Klucze elektryczne/udarowe to narzędzia, które są niezbędne w każdym warsztacie samochodowym. Ten rodzaj kluczy bywa też pomocny w prywatnym użytkowaniu, np. wtedy, kiedy musimy wymienić w naszym samochodzie koło. Tego typu klucz gwarantuje nam bardzo proste i szybkie wykręcenie śrub bez konieczności użycia siły. Co więcej, na rynku dostępne są różne rodzaje kluczy, w tym tzw. klucze udarowe pneumatyczne i elektryczne. Wyznacznikiem, który powinien decydować o tym, jaki klucz wybierzemy, powinno być zastosowane i ewentualne, konkretne wymagania danego użytkownika.

Klucz elektryczny czy pneumatyczny?

Między kluczami elektrycznymi pneumatycznymi istnieją zasadnicze różnice, które to opierają się na różnym sposobie zasilania. Klucz pneumatyczny współpracuje ze sprężarką powietrza, która to stanowi dla niego źródło energii. Co bardzo ważne, właśnie taki rodzaj klucza udarowego jest dużo bardziej wydajny, a co ważniejsze charakteryzuje się on też wyższą mocą działania. Cechy et wynikają z faktu, że klucz ten osiąga wyższy moment obrotowy. Ma jednak też pewne ograniczenia, a mianowicie może być on używany wyłącznie przez osoby, które posiadają sprężarkę. W porównaniu do modeli elektrycznych, jest on też lżejszy i wygodniejszy w obsłudze.

Wybór odpowiedniego klucza to oczywiście sprawa indywidualna. Elektryczne klucze do kół powinny znaleźć się w bagażniku każdego kierowcy, ponieważ znacznie ułatwiają pracę podczas np. wymiany koła z kapcie. Są szybkie w działaniu i łatwe w obsłudze,więc warto w nie zainwestować, nawet kiedy będziemy ich używać od czasu do czasu.