Kierowca

Możliwość komentowania Kierowca została wyłączona

Posiadanie prawa jazdy kategorii b jest w dzisiejszych czasach czymś tak normalny, że powoli zaczynamy się dziwić kiedy ktoś takowego nie posiada. Często wyrabiamy sobie więcej niż jedną kategorię, czyli podchodzimy do egzaminów na prawo jazdy dla innych rodzajów pojazdów.
Jeżeli marzy nam się praca jako kierowca zawodowy, to musimy zaopatrzyć się w szerszą gamę uprawnień do kierowania pojazdami. Co prawda z kategorią b również możemy znaleźć pracę w tym zawodzie, ale jak pisałem wcześniej tę kategorię posiada prawie każdy, dlatego dostępnej pracy jest mniej oraz jest gorzej płatna. Największe zapotrzebowanie jest na kierowców ciężarówek i tirów, tutaj ofert pracy ciągle przybywa i płace idą w górę. Zwróćmy uwagę ile tirów mijamy codziennie po drodze do pracy. Całe sznury ciężarówek przemieszczają się z miejsca na miejsce, dlatego że bez transportu towarów, nie istniał by handel.

praca jako kierowca zawodowy

Żeby zostać kierowcą zawodowym musimy zdobyć odpowiednie uprawnienia do kierowania pojazdem oraz uprawnienia na przewóz różnych rodzajów towarów które będziemy transportować. Posiadając uprawnienia do przewozu ludzi nie będziemy mogli transportować na przykład paliw palnych, do tego będą nam potrzebne inne uprawnienia. Każdy towar na pace inaczej się zachowuje i inaczej będziemy obchodzić się z jego rozładunkiem (nie mówię tutaj o ludziach). Ponadto żeby zostać kierowcą zawodowym, musimy mieć też dobre zdrowie i nie lada kondycje, ponieważ prowadzenie 25 tonowej ciężarówki z pełnym bagażem to nie jest tak łatwa sprawa, jak prowadzenie osobówki na wakacje, a nie kiedy jedziemy kilka dni z rzędu, zatrzymując się tylko na wymuszone przerwy. Zwłaszcza jeżeli pracujemy w transporcie między narodowym. Ktoś mógł by powiedzieć, że przecież wszędzie są autostrady i obwodnice dużych miast, zwłaszcza na zachodzie europy, ale w końcu przecież będziemy musieli zjechać do miasta na rozładunek, czy po prostu ominąć korek na autostradzie przez miasto. Słowem nie jest to praca dla każdego, dlatego warto się zastanowić przed obraniem takiej drogi kariery.