Najlepsi kierowcy rajdowi – przegląd postaci

Możliwość komentowania Najlepsi kierowcy rajdowi – przegląd postaci została wyłączona
Najlepsi kierowcy rajdowi - przegląd postaci

Sebastien Loeb

Sebastien Loeb to francuski kierowca rajdowy, który wygrał 9 tytułów mistrzowskich FIA World Rally Championship. Jego sukcesy zawdzięcza niezwykłej szybkości i precyzji, dzięki którym jest uważany za jednego z najlepszych kierowców rajdowych w historii. Do tej pory odniósł ponad 80 zwycięstw w WRC, co czyni go najbardziej utytułowanym kierowcą w historii.

Oprócz swojej kariery w WRC, Loeb także startował w innych seriach, takich jak Pikes Peak International Hill Climb oraz Dakar Rally. Został także pierwszym kierowcą, który wygrał trzy rundy FIA World Touring Car Championship. Obecnie Sebastien Loeb jest członkiem zespołu Citroen Total Abu Dhabi WRT.

słynni kierowcy rajdowi

Walter Rohrl

Walter Rohrl to niemiecki kierowca rajdowy, który odniósł ogromny sukces na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Jego umiejętności prowadzenia samochodu były legendarne i pozwoliły mu na zdobycie dwóch tytułów mistrza świata FIA World Rally Championship. Oprócz tego odniósł także kilka innych sukcesów, m.in. zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Rohrl był także aktywnym członkiem Porsche Motorsport Team i Audi Sport Team Joest. Przez lata testował nowe modele samochodów dla obu firm i brał udział w licznych imprezach sportowych. Obecnie Walter Rohrl jest ambasadorem marki Porsche.

Colin McRae

Colin McRae to szkocki kierowca rajdowy, który był pierwszym Brytyjczykiem, aby zdobyć tytuł mistrza świata FIA World Rally Championship. Jego umiejętności prowadzenia samochodu były legendarne i pozwoliły mu na odniesienie 25 zwycięstw w WRC oraz trzech tytułów mistrza świata.

McRae był także aktywnym członkiem Subaru World Rally Team oraz Ford World Rally Team. Po opuszczeniu WRC Colin McRae skupił się na innych seriach rajdowych, takich jak Race of Champions czy X-Games. Niestety, tragiczna śmierć Colina McRae’a sprawiła, że nigdy nie doczekaliśmy się pełnego potencjału tego utalentowanego kierowcy.