Jak dbać o swoją brodę – poradnik

Możliwość komentowania Jak dbać o swoją brodę – poradnik została wyłączona

Jak dbać o swoją brodę – poradnik

Bardzo modne w ostatnich latach jest noszenie brody. Niezależnie od tego, czy masz krótką, długą, gęstą czy rzadką brodę, ważne jest, aby prawidłowo o nią dbać. W tym artykule przedstawimy Ci kilka prostych wskazówek dotyczących pielęgnacji brody.

Mycie i suszenie

Aby zapewnić swojej brodzie optymalny poziom higieny, należy ją myć codziennie. Najlepiej używać do tego specjalnych szamponów i odżywek do brody. Po umyciu należy delikatnie osuszyć brodę ręcznikiem lub suszarką z dyfuzorem. Uważaj, aby nie przesuszyć skóry twarzy – może to spowodować łupież i podrażnienia.

Jeśli chcesz mieć zadbaną i lśniącą brodę, możesz używać specjalnych olejków do jej pielęgnacji. Oleje te maja właściwości nawilżajace i odżywcze oraz chronią skórę twarzy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Strzyżenie

Regularne strzyżenie jest bardzo ważne dla utrzymania zdrowego wyglądu Twojej brody. Najlepiej jest udać się do profesjonalnego fryzjera barbera, który ma dobre narzędzia i umiejętności potrzebne do stworzenia idealnego kształtu Twojej brody. Możesz także samodzielnie strzyc swoje włosy – w tym celu warto kupić specjalne nożyczki do strzyżenia.

Jeśli chcesz mieć gładką i luksusowo wygładzoną brodę, mozesz uzywać golarek elektrycznych lub maszynek do golenia. Pamiętaj jednak, aby uważać podczas golenia – niewłaściwe ustawienia mogą uszkodzić skórze twarzy.