Jakie książki powinieneś przeczytać w tym roku

Możliwość komentowania Jakie książki powinieneś przeczytać w tym roku została wyłączona

Książki, które warto przeczytać w 2021 roku

Każdy z nas ma swoje ulubione książki, ale czasami warto sięgnąć po coś nowego. W 2021 roku mamy szeroki wybór interesujących tytułów, które warto przeczytać. Oto kilka propozycji.

Jeśli lubisz powieści obyczajowe, to polecamy „The Vanishing Half” Brit Bennett. To opowieść o dwóch siostrach bliźniaczkach, które postanawiają żyć w różnych światach. Książka jest pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji.

Książki dla miłośników historii

Jeśli interesuje Cię historia, to polecamy „The Splendid and the Vile” Erica Larsona. To fascynująca opowieść o Winstonie Churchillu i jego walki z nazistami podczas II wojny światowej. Książka jest napisana z dużym pietyzmem i oddaje atmosferę tamtych czasów.

Innym ciekawym tytułem jest „The Five: The Untold Lives of the Women Killed by Jack the Ripper” Hallie Rubenhold. Autorka skupia się na pięciu ofiarach słynnego seryjnego mordercy i przedstawia ich historię w sposób pełen szacunku.

Książki dla fanów fantastyki

Jeśli lubisz fantastykę, to polecamy „The City We Became” N.K. Jemisin. To opowieść o pięciu bohaterach, którzy muszą stawić czoła potwornemu wrógowi chcącemu zniszczyć Nowy Jork. Książka jest pełna magii i niesamowitych postaci.

„The Invisible Life of Addie LaRue” V.E Schwab to inna interesujaca pozycja dla fanów fantastyki. To opowieść o Addie LaRue, która sprzedaje swoje dusze diabłu w zamian za wolność i możliwość poruszania się po świecie bez śladu.