Malowanie antykorozyjne c5

Korozja to zjawisko, które wpływa nie tylko na wizualny odbiór stalowych elementów, ale także na zmianę ich grubości, a w efekcie na osłabienie konstrukcji i obniżenie poziomu jej bezpieczeństwa. Dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie materiałów, którego dokonać można poprzez malowanie antykorozyjne c5. Malowanie to dedykowane jest konstrukcjom wykorzystywanym w środowisku przemysłowym, gdzie stopień korozyjności określany jest jako bardzo wysoki.

Gdzie zastosować zabezpieczenie antykorozyjne klasy c5?

Malowanie antykorozyjne c5 powinno być stosowane w środowiskach agresywnych chemicznie, gdzie powierzchnie metalowe są szczególnie narażone na korozję. Klasa korozyjności c5 oznacza, że na konstrukcje stalowe działają znajdujące się w powietrzu gazy, np. dwutlenek siarki, chlorowodór, siarkowodór, amoniak, oraz opary kwasu siarkowego i duża zawartość soli nieorganicznych. Aby ochrona przed rdzą była skuteczna, należy precyzyjnie dobrać grubość powłoki.

Malowanie antykorozyjne c5

Różne systemy

Malowanie antykorozyjne c5 odbywać się może w oparciu o różne systemy, które różnią się między sobą wykorzystywaną farbą, której dobór uzależniony jest od rodzaju podłoża i techniki nakładania produktu. Pod uwagę bierze się między innymi to, czy podłoże jest już skorodowane, czy jest czyste, czy wymaga dodatkowej odporności chemicznej i mechanicznej. Aplikacja, w zależności od systemu, odbywać się może za pomocą wałka, pędzla, pistoletu powietrznego lub napędu hydrodynamicznego. Zabezpieczone w ten sposób elementy będą chronione przez okres od 15 do nawet 25 lat. 

Dowiedz się więcej na stronie internetowej: https://alucrom.pl/lokalizacje/stacje/bykow-1-wroclaw/!