Niezbędnik w pracy mechanika

Możliwość komentowania Niezbędnik w pracy mechanika została wyłączona

Stanowisko testowania wtryskiwaczy pozwala wykonywać zarówno standardowego, prostego sprawdzenia w zakresie przelewu jak i wydatku, ale także wykonanie prób w zakresie określonym przez konkretnego klienta oraz sporządzanie konkretnej charakterystyki wtryskiwaczy.

stanowisko testowania wtryskiwaczy

Miejsca zastosowania testera

Urządzenie to pozwala w standardowym wykonaniu na sprawdzenie wtryskiwaczy w silnikach samochodów zarówno osobowych, jak i dostawczych, elektromagnetycznych oraz piezoelektrycznych. Stanowisko testowania wtryskiwaczy nie należy do drogich inwestycji. Jego gabaryty są zmniejszone, przez co obsługa jest prosta i szybka, co w pracy mechanika jest kluczowe. Urządzenie może być wykorzystywane nie tylko w dużych przedsiębiorstwach, ale także w mniejszych firmach zajmujących czyszczeniem i testowaniem wtryskiwaczy na mniejszą skalę. Istotną zaletą, którą posiada stanowisko testowania wtryskiwaczy, jest możliwość pracy w pełni automatycznym trybie. Jest to możliwe poprzez podłączenie testera do komputera używającego systemu Windows XP lub jego aktualniejszej wersji. Stanowisko korzysta wtedy z bazy danych wtryskiwaczy, która jest zawarta w oprogramowaniu testera.

Jak przeprowadzić proces testowania?

Testowanie wtryskiwaczy należy rozpocząć od wyciągnięcia ich z silnika, dokonania demontażu i rozebrania elementów. Kolejnym krokiem jest wstępne stwierdzenie zanieczyszczeń, które mogły wystąpić. Następnie przychodzi czas na dokładne oczyszczenie oraz sprawdzenie szczelności wytrysków, do czego wykorzystywane jest stanowisko testowania wtryskiwaczy. Proces uwzględnia też niezwykle istotną ocenę wzrokową elementów przez mechanika. Stosuje on do tego mikroskop o minimum 50-krotnym powiększeniu.

Dowiedz się więcej: https://autoelektronika.pl/stanowisko-testowania-wtryskiwaczy-stw-1a