Benzyna ekstrakcyjna

Możliwość komentowania Benzyna ekstrakcyjna została wyłączona

Benzyna ekstrakcyjna nazywana eterem naftowym lub lekką benzyną jest bardzo lotna. Może ona zawierać różne składniki, dlatego temperatury wrzenia oraz gęstość różnią się od siebie w zależności od zakupionego produktu. Benzyna ekstrakcyjna pochodzi z procesu rektyfikacji ropy naftowej.benzyna środek chemiczny

Sposoby użycia

Benzyna ekstrakcyjna zazwyczaj jest stosowana do czyszczenia. Można za jej pomocą również rozcieńczać farby oraz lakiery. Znajduje ona też swoje zastosowanie jako rozpuszczalnik. Usuwa ona farbę (nawet tę zaschniętą) z powierzchni. Za jej pomocą można również konserwować łańcuchy rowerowe.

Benzyna ekstrakcyjna rozpuszcza również smołę, tłuszcze oraz woski. Wykorzystuje się ją do odtłuszczania i czyszczenia: powierzchni stalowych, podkładów, powłok malarskich, szpachlówek poliestrowych oraz powierzchni stalowych i aluminiowych.

Zagrożenia

Benzyna ekstrakcyjna jest bardzo mocnym środkiem chemicznym i należy posługiwać się nią uważnie. Produkt przede wszystkim jest łatwopalny, ale to nie jedyne niebezpieczeństwo z nim związane. Środek ten jest silnie żrący, dlatego należy używać go w rękawiczkach, a w razie połknięcia może doprowadzić do poparzenia lub innego rodzaju uszkodzenia układu pokarmowego. W takim wypadku nie należy prowokować wymiotów, ponieważ to może jeszcze bardziej podrażnić nasz organizm. Benzyna ekstrakcyjna może również spowodować problemy z nerkami oraz wątrobą, W przypadku przebywania w pomieszczeniu z dużą ilością oparów tej substancji istnieje wysokie ryzyko zatrucia.

Sprawdź więcej na: http://www.skplus.pl/benzyna-ekstrakcyjna/!