Stanowisko badania rozruszników

Możliwość komentowania Stanowisko badania rozruszników została wyłączona

Regularna kontrola stanu samochodu jest bardzo ważna, zapobiega to wielu wypadkom i niszczeniu pojazdu. Taką kontrolę najlepiej odbyć u mechanika, ważne, aby zwrócić uwagę, czy ma on wszystkie potrzebne sprzęty, kursy i czy w jego salonie znajduje się stanowisko badania rozruszników. Warto pamiętać, że dobrego mechanika poznamy po tym, że interesować go będzie, nie tylko stan obecny naszego pojazdu, ale też wszystko to, co działo się z nim w przeszłości, to jakie naprawy ma już za sobą.

Dlaczego tak ważna jest kontrola rozrusznika?

Rozrusznik jest częścią samochodu, odpowiedzialną za uruchamianie silnika spalinowego, a za jej kontrolę odpowiada stanowisko badania rozruszników. Kiedy więc będzie zepsuty, lub w złym stanie, może to sprawić, że nie będziemy w stanie ruszyć naszym autem. Co więcej, naprawa lub wymiana rozrusznika nie jest tak droga, a czasami może uratować nam życie. Cena waha się od 100 do 400 złotych, w zależności od marki samochodu i salonu. Dlatego tak ważne jest, aby u mechanika znajdowało się stanowisko badania rozruszników.

stanowisko badania rozruszników

Co konkretnie możemy sprawdzić na stanowisko badania rozruszników?

Do zadań rozrusznika należy pokonanie oporów, takich jak tarcie tłoków o powierzchnie cylindrów, opory związane z pracą mechanizmów pomocniczych, sprężanie czynnika roboczego w cylindrach i inne. To, czy wszystkie te aspekty są dobrze spełniane, można sprawdzić na stanowisko badania rozruszników. Jest to bardzo ważne, bo pamiętajmy, że od tego, czy rozrusznik działa, zależy czy nasze auto ruszy.

Jeśli chcesz lepiej poznać stanowisko badania rozruszników, zapraszamy na stronę: https://autoelektronika.pl/stanowisko-testowania-alternatorow-i-rozrusznikow