Licencja epal

Możliwość komentowania Licencja epal została wyłączona

Licencja epal to licencja na produkowanie palet, według standardów europejskich, wydawana przez European Pallet Association. Jeśli firma, produkująca palety, chce uzyskać licencja epal, to musi wykonać serię palet, pasujących do wytycznych UIC 435-2. Owe wytyczne są ustalane przez inspektorów SGS, który jest światowym liderem ośrodków testów i kontroli. Sprawdzają oni drobiazgowo zgodność palet ze standardami UIC 435-2, stosując do tego skomputeryzowane maszyny badawcze. Takie testy są gwarancją najwyższej jakości palet.

Dlaczego warto pytać o licencję EPAL?

Są kraje, jak na przykład Litwa, gdzie bez pokrycia w posiadaniu licencja epal, znakuje się palety znakiem EPAL. Owe palety nie będą odpowiadać standardom UIC 435-2, dlatego, aby nie zostać wprowadzonym w błąd, najlepiej zażądać okazania licencja epal od sprzedawcy. Taka licencja zaświadczy o tym, że palety, które chcemy kupić, odpowiadają normom UIC 435-2 i oznakowania nie są podrabiane. Jest to bardzo ważne, ponieważ zadbamy tym o bezpieczeństwo pracowników budowy, nie będą oni musieli narażać życia, pracując na paletach niespełniających standardów. 

licencja epal

Konsekwencje użycia podrobionych palet  

Jeśli użyjemy w naszej firmie budowlanej palet, z podrobioną licencja epal, to musimy się liczyć z tym, że może to poważnie zagrozić naszym pracownikom. Standardy UIC 435-2 zostały wprowadzone po to, aby wytrzymały ciężar osób budujących i ciężkie warunki pogodowe. Przy produkcji podrabianych palet oszczędza się na drewnie i gwoździach, w związku z tym ich użycie jest niebezpieczne. Kiedy użyjemy palet z podrobioną licencja epal, narażamy też naszą firmę na utratę prestiżu i dobrego imienia. 

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://lukpal.pl/