Malowanie proszkowe wrocław

Możliwość komentowania Malowanie proszkowe wrocław została wyłączona

Malowanie proszkowe wrocław to obecnie jedna z najpopularniejszych metod służących do malowania różnego rodzaju powierzchni. Podczas procesu malowanie proszkowe wrocław, wykorzystywana jest specjalna farba proszkowa, która jest równomiernie rozprowadzana na wybranej powierzchni poprzez natrysk elektrostatyczny lub elektrokinetyczny.

Na czym polega malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe wrocław polega na rozpyleniu specjalnej farby proszkowej na powierzchni. Technikę tę wykorzystuje się głównie do metali, choć nie tylko. Sprawdzi się ona także w przypadku drewna lub szkła. Proces malowanie proszkowe wrocław odbywa się za pomocą specjalistycznych urządzeń. To dzięki nim, farba nakładana jest równomiernie. Takimi niezbędnymi narzędziami są pistolety natryskowe. Wyróżniamy dwie metody nakładania farby: malowanie proszkowe wrocław elektrostatyczne i malowanie proszkowe wrocław elektrokinetyczne.

malowanie proszkowe automative wrocław

Malowanie proszkowe elektrostatyczne

Malowanie proszkowe wrocław elektrostatyczne wymaga specjalnego urządzenia wytwarzającego efekt ładowania cząstek farby. Polega to na tym, że malowana powierzchnia w pewien sposób przyciąga jej cząstki dzięki wytwarzanemu polu elektrostatycznemu.

Malowanie proszkowe elektrokinetyczne

Malowanie proszkowe wrocław elektrokinetyczne przebiega w inny sposób niż elektrostatyczne. Cząstki farby są naładowane elektrostatycznie dzięki sprężonemu powietrzu. Pomiędzy urządzeniem do malowania, a powierzchnią tworzy się pole elektrostatyczne, co powoduje, że drobinki ocierają się między sobą, a następnie zderzają się z malowaną powierzchnią i przylegają do niej.

Dowiedz się więcej na https://alucrom.pl/obrobka-powierzchniowa/lakierowanie-przemyslowe/pulverlackering/!