Human flag

Możliwość komentowania Human flag została wyłączona

Przechadzając się po parku, czy ulicy często możemy spotkać ludzi, którzy ćwiczą na drążkach czy drabinkach. Ta aktywność to street workout – jakiś czas temu bardzo zyskała na popularności. Nagrania z treningów na świeżym powietrzu rozprzestrzeniły się w bardzo szybkim tempie i przyciągnęły ze sobą wielu zwolenników. Ćwiczenia w tej aktywności opierają się masie własnego ciała, a  niektóre z nich wymagają wiele lat pracy i ogromnej wytrwałości.  Jednym z nich jest human flag, czyli wiszenie w pozycji poziomej na słupku. 

Human flag

Jak przygotować się do wykonania ludzkiej flagi?

Human flag, czyli ludzka flaga wymaga silnej wytrzymałości mięśniowej i odpowiedniego balansu, a co za tym idzie- wiele czasu poświęconego na treningach. Mimo że jest to ćwiczenie dla zaawansowanych, początkujące osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami, nie muszą się zniechęcać. Aby wykonać to ćwiczenie, warto zacząć od wprowadzenia większej aktywności fizycznej i wziąć pod uwagę treningi siłowe, dzięki którym wzmocnimy nasze mięśnie. Gdy poprawimy już swoją kondycję i wytrzymałość, do naszych treningów możemy włączyć ćwiczenia, które ułatwią nam wykonanie ludzkiej flagi i przyspieszą nasz progres- są to między innymi pompki, wznosy nóg na drążku, czy deska.

Jakie korzyści daje nam wykonywanie ludzkiej flagi? 
Human flag to bardzo zaawansowane ćwiczenie, ale nie bez powodu stało się ono marzeniem wielu osób- niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim ta aktywność angażuje wiele mięśni. Sprawia, że mamy większą wydolność i siłę, wzmacniając przy tym ścięgna, więzadła i inne tkanki. W trakcie treningów do ludzkiej flagi uczymy się zaangażowania i ciężkiej pracy, więc z pewnością zdobędziemy nie tylko wytrwałość naszych mięśni- ale również umysłu.

Dowiedz się więcej: https://caliathletics.com/knowledge/how-to-do-a-human-flag/