Skup tirów

Możliwość komentowania Skup tirów została wyłączona

Coraz szybszy rozwój technologiczny, ale i motoryzacyjny wspomaga miejsca gdzie można sprzedać jak i zakupić sprzęt transportowy. Rozkwit motoryzacyjny daje także możliwość na utworzenie nowych punktów, które nastawione są na skup tirów i innych pojazdów wielkogabarytowych.

 

Skup tirów

 

Czym spowodowana jest sprzedaż pojazdów transportowych?

Jedynym z powodów, dlaczego przedsiębiorcy wymieniają pojazdy w punkcie, gdzie prowadzony jest skup tirów, jest chęć unowocześnienia swojej floty.
Dodatkowo dla wielu przedsiębiorców, niezwykle istotna jest także chęć zwiększenia aktywów trwałych w bilansie rocznym, zwiększenie komfortu pracowników i wzrost poziomu poczucia przez nich bezpieczeństwa.
Skup tirów może okazać się świetnym pomysłem na biznes szczególnie w dynamicznie rozwijających się krajach, gdzie odnotować można ciągły wzrost mechanizacji i usprawniania poszczególnych działów w przedsiębiorstwie, w tym oddziału transportowego.

 

Złote lata dla sprzedawców aut ciężarowych

W latach 2007 i 2016 osoby prowadzące skup tirów zaliczyły swoje lata świetności. Z ogólnodostępnych raportów wynika, że w połowie 2016 roku, odnotowano ponad 30% wzrost ilości zarejestrowanych pojazdów wielkogabarytowych, o masie większej niż 3,5 tony, względem poprzedniego roku. To ogromny wzrost, który w głównej mierze podyktowany został przez rozwój motoryzacyjny, jak i potrzeby firm transportowych, którym brakowało odpowiednich pojazdów.
Interesującym jest, że wedle danych z 2021 roku, polska branża transportowa plasuje się na miejscu lidera pośród innych państw Europy – skup tirów od pośredników jak i certyfikowanych sprzedawców, z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularny.

 

Zobacz szczegóły na https://www.grupa-energy.pl/skup_aut_ciezarowych_daf,s4.html !