Oświetlenie do pojazdów

Oświetlenie do pojazdów jest kwestią bardzo ważną. Trzeba nasze samochody wyposażyć w zewnętrzne światła, a także wewnętrzne. Musimy pamiętać, jakie mają one być – istotna jest ich moc, kolor, jasność – to już jest zależne od tego, który element w aucie ma być zaopatrzony w oświetlenie do pojazdów.

Oświetlenie do pojazdów – zewnętrzne

Na zewnątrz samochodu mamy oświetlenie do pojazdów przednie i tylne. Są to światła awaryjne oraz zwykłe czy przeciwmgielne, a także te, oznaczające stop. Muszą mieć one adekwatną moc i kolor do roli, którą pełnią. Przykładowo światła “stop” muszą być widoczne i dość silne, tak aby spełniały również rolę bezpieczeństwa. W końcu nasza widoczność na drodze oraz nasze działania muszą być wyraźne dla reszty kierowców. Przeciwmgielne oświetlenie do pojazdów musi być wyjątkowo silne, tak aby było dalekiego zasięgu. Warto zaznaczyć, że za brak któregokolwiek ze świateł grozi mandat, którym nikt z nas nie chciałby być uraczony.

oświetlenie do pojazdów

Oświetlenie do pojazdów – wewnętrzne

Wewnątrz pojazdu także istotne jest oświetlenie do pojazdów, czy to w radiu, GPS – ie, czy w drzwiach i na suficie. Tutaj można już zaszaleć z kolorami i wyglądem świateł. Mogą być każdego koloru, każdej mocy – kto co lubi. Mogą migać, jeśli tylko nie przeszkadza to nam w jeździe. Tu już mamy o wiele większą swobodę i możemy postawić na indywidualne preferencje. Oświetlenie do pojazdów wewnętrzne nie ma żadnych konkretnych, odgórnych wymagań. Wielu dopasowuje je także do koloru siedzeń auta lub jego kolorów i odcieni deski rozdzielczej i drzwi.

Sprawdź ofertę oświetlenia na https://oeindustry.com/aktualnosci/przeglad-producentow-oswietlenia!