Skup tirów

Możliwość komentowania Skup tirów została wyłączona
Aparat nakładkowy Kraków

Tiry, ciężarówki, samochody dostawcze

Powszechnie znane nam słowo „tir” używa się w kontekście samochodów ciężarowych, często jako synonim ciężarówki. Czy to do końca dobra interpretacja?  Skrót ten pochodzi z języka francuskiego i oznacza Międzynarodowy Transport Drogowy. Samochody tak oznakowane mogły bez dodatkowych opłat transportować rzeczy na terenie Unii Europejskiej, kiedy to granice dla wielu krajów były zamknięte. Tak więc TIR to dokument usprawniający transport międzynarodowy, a auto ciężarowe to pojazd, służący do przewozu znacznej ilości towarów. Mimo to, słowo tir przyjęło się w języku polskim jako potoczne określenie na ciężarówkę. Nasz pojazd przejechał już wystarczająco dużo kilometrów, więc pora na kupno nowego. Co zrobić ze starym? Odpowiedzią jest skup tirów.  

Skup tirów — co musisz wiedzieć?

Nasza ciężarówka jest porysowana, uszkodzona, przejechała już mnóstwo kilometrów, a chętnych na kupno jak nie było tak, nie ma? W takiej sytuacji dobrym wyjściem może okazać się skup tirów, czy inaczej samochodów ciężarowych. Co to tak właściwie jest i czym różni się od komisu?

Skup tirów
Skup tirów

To miejsce, w którym sprzedamy swój samochód, tracąc prawo do jego własności, gdzie w przypadku komisu, jest on wciąż własnością kierowcy. Możemy tam sprzedać nasz samochód ciężarowy niezależnie od stanu technicznego pojazdu, co jest dobrą alternatywą dla zezłomowania.  

Co później dzieje się z naszym samochodem?

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie oddaliśmy auto ciężarowe na skup tirów. Niekiedy, gdy naprawa wymaga tylko kilku zabiegów, zostaje ono odrestaurowane i wraca na drogi. Jednak, gdy sprzedaliśmy samochód powypadkowy i nie opłaca się go naprawiać, mechanicy rozbiorą go na części i wykorzystają te w dobrym stanie, wystawiając je na rynek części używanych. A reszta zostanie zezłomowana.

Dowiedz się więcej na https://www.grupa-energy.pl/skup_tirow,s3.html