Tłumiki Kraków

Możliwość komentowania Tłumiki Kraków została wyłączona

Tłumiki Kraków to elementy układu wydechowego samochodu, które mają bardzo duży wpływ na dźwięk wydobywany przez układ wydechowy oraz wydobywanie spalin. Auto zazwyczaj posiada dwa lub trzy tłumiki Kraków. Przy ich używaniu sam tłumik może ulec uszkodzeniu, ponieważ wpływ na niego mają zewnętrzne czynniki, takie jak woda czy chlorek sodu (szczególnie zimą).

Spaliny z początku trafiają do kolektora wydechowego, po czym przechodzą przez część rury wydechowej i na końcu do tłumika.

Jakie funkcje pełni układ wydechowy?

pozbywa się spalin, których wytwarzanie jest skutkiem ubocznym spalania paliw
kierowca oraz pasażerowie nie są narażeni na działanie toksycznych spalin
niweluje hałas

Jednymi ze składników układu wydechowego są tłumiki Kraków.

Tłumiki kraków

Rodzaje tłumików Kraków

tłumiki absorpcyjne,
tłumiki refleksyjne,
tłumiki interferencyjne,
tłumiki kombinowane.

Rodzaje tłumików na sposób instalacji

tłumiki początkowe,
tłumiki środkowe,
tłumiki końcowe.

Tłumiki sportowe

Przede wszystkim wpływa na akustykę oraz dodaje walorów estetycznych. Auto zyskuje charakter bardziej sportowy, dlatego najwięksi miłośnicy motoryzacji często się na niego decydują. W sytuacji, jednak gdy potrzebujesz, aby tłumiki Kraków dawały więcej mocy, potrzebna będzie wymiana całego układu wydechowego.

Ile kosztują tłumiki Kraków?

Ceny wahają się zazwyczaj między 100 a 300 zł. Jest to zależne od producenta oraz od modelu samochodu, do którego mają zostać dopasowane. Ceny tłumików sportowych mogą być już dużo wyższe. Niektóre sięgają nawet kilku tysięcy złotych.