Filtry powietrza oleju

Możliwość komentowania Filtry powietrza oleju została wyłączona

Czym jest olejowy filtry powietrza?

Filtry powietrza oleju są bardzo ważnym komponentem w konstrukcji każdego silnika, przeznaczonego do zwalczania zanieczyszczeń ściernych, które powstają w trakcie zużywania oleju przez silnik oraz powstają poprzez zanieczyszczenia, które dostają się do komory spalania. Jest to szczególnie ważny element, ponieważ chłodzi silnik, ale to nie jedyne jego działanie. Olej, gdy jest czysty, zapewnia sprawne działanie nie tylko silnika, ale także turbiny, ponieważ smaruje trące o siebie części. 

Na jakie rodzaje dzielą się filtry powietrza oleju?

Filtry powietrza oleju dzielą się na dwa główne typy:

  • Filtry powietrza oleju puszkowe: 

Są to filtry, które mają metalową obudowę wyposażoną w gwint, który przeznaczony jest do zamocowania elementów filtra. W zależności od konstrukcji takiego silnika, filtr może zostać zainstalowany z zaworem wewnętrznym. Zawór zwrotny, czyli zawór spustowy oleju, jest gumowo-silikonową membraną, której cel polega na zapewnieniu wpływaniu oleju filtra z powrotem do skrzyni korbowej silnika, kiedy silnik jest wyłączony i nie pracuje. Zawór m.in. chroni także przed wyciekiem oleju podczas wymiany filtry powietrza oleju.

  • Filtry powietrza oleju wkładowe, czyli filtry EKO

To nowoczesna odmiana silników, która używa różnych części do filtrowania – nie wkręcanych i takich, które nie posiadają metalowych i gwintowanych elementów. Takie filtry powietrza oleju zastępują filtry puszkowe, które wcześniej były główną składową układu.

dowiedz się więcej na: https://darmotsc.pl/