Paraletki

Możliwość komentowania Paraletki została wyłączona
Pomoc prawna

Interesujesz się treningiem z wykorzystaniem własnej masy ciała, zwanym także kalisteniką? Szukasz sprzętu, który idealnie sprawdzi się w treningach? Paraletki to prosty, ale za to bardzo funkcjonalny przyrząd wykorzystywany właśnie w kalenistyce. 

Czym są paraletki? 

Paraletki zwane także poręczami do pompek, są powszechnie używane przez osoby trenujące kalistenikę a także street workout. Budową są bardzo podobne do poręczy gimnastycznych, poręczy do dipów i uchwytów do pompek. Paraletki posiadają relatywnie małe rozmiary dzięki czemu są kompaktowe, i świetnie służą jako przyrząd do ćwiczeń w domowej siłowni. 

czym-sa-paraletki

Konstrukcja 

Paraletki charakteryzują się dosyć prostą budową. Poręcz chwytana osadzona jest na dwóch podstawach, które oddzielają ją w określonej odległości od podłoża. Paraletki zawsze sprzedawane są w postaci kompletu – dwóch sztuk.

Drewniane czy metalowe? 

Podczas wyboru parletek najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę  jest średnica drążka. Mała średnica może wiązać się z odczuwaniem dyskomfortu a nawet bólu. Natomiast zbyt duża sprawi, że chwyt będzie niepewny. Paraletki metalowe zazwyczaj posiadają znacznie mniejszą średnicę niż drewniane, co może prowadzić do wspomnianego wcześniej dyskomfortu podczas wykonywanych ćwiczeń. Dlatego najbardziej cenione i najczęściej wybierane wśród klientów to paraletki wykonane z wysuszonego drewna. Drewniane paraletki zapewniają pewny i komfortowy chwyt.