Firmy sprowadzające auta z USA – czy opłaca się skorzystać z ich usług?

Samochód w obecnych czasach stał się już koniecznością, nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Służy nam do pracy, codziennych obowiązków, a także relaksu. Zalet posiadania własnego pojazdu jest wiele – od niezależności od niezbyt sprawnej komunikacji miejskiej, aż po sam jego wygląd i nic w tym dziwnego, bo każdy chciałby mieć zadbane i sprawne auto.

Miłośnicy motoryzacji nie zawsze zadowalają się tym, co jest powszechnie dostępne. W Polsce od kilku lat aktywnie działają firmy sprowadzające auta z USA, dzięki którym można zakupić modele niedostępne w sprzedaży w naszym kraju, a nawet i kontynencie! To duża gratka dla prawdziwych fanów Cadillaców czy Buicków. Oferta dotyczy zarówno zabytkowych modeli, które mają wartość kolekcjonerską, ale niektórzy decydują się na import samochodu z bardziej przyziemnej potrzeby – nie jest tajemnicą, że auta z USA są tańsze. Często doliczając koszty transportu cena jest bardzo okazyjna. Warto jednak wziąć pod uwagę, że należy uiścić także dodatkowe opłaty – cło, podatek VAT oraz akcyzę.
 firmy sprowadzające auta z usa

Często sprzedawane samochody są uszkodzone, Amerykanie nie uważają opłacalne ponoszenia kosztów naprawy, jednak dla osób, które uwielbiają same składać samochody i je naprawia to prawdziwa okazja na zdobycie popularnych modeli.
Wśród sprowadzanych marek popularnością cieszą się zarówno droższe auta jakie jak Infiniti, ale i firmy popularne w Europie takie jak Mazda czy Toyota.
Transport samochodów z USA nie trwa wcale długo, zazwyczaj dopływa statkiem w ciągu dwóch lub trzech tygodni. Auta przypływają do Gdyni, choć wiele osób preferuje nieco uproszczone procedury importu auta i decyduje się na sprowadzenie go do Niemiec i późniejszy transport drogą lądową. To także częsta praktyka osób, które chcą zapłacić mniejszy o kilka procent VAT. Firmy jednak zawsze informują klientów o wszelkich formalnościach, które są niezbędne do kupna oraz wysyłki auta. Choć na pierwszy rzut oka cała procedura może wydawać się nieco skomplikowana, w rzeczywistości decydując się na zakup przez firmę jesteśmy informowani o tym jak zarejestrować auto w urzędzie oraz o wszystkich koniecznych kosztach.