Odszkodowanie gwarancją spokoju

prawnik kluczbork

Ludzi możemy podzielić na tych którzy się ubezpieczają i na tych, którzy będą się ubezpieczać.
Ubezpieczenia OC samochodów są już wiele lat obowiązkowe. Podobnie jak ubezpieczenia zdrowotne w pracy, lecz niestety jeszcze nie na wszystkich typach umów. Jest do dobra praktyka – jeśli istnieje ryzyko wypadku, jak pokazują statystyki wcale nie takie małe, powinniśmy być ubezpieczeni od jego konsekwencji.
Ostatnimi czasy w mediach coraz więcej możemy usłyszeć o wszelkiego rodzaju towarzystwach ubezpieczeniowych i pakietach, jakie możemy od nich wykupić. Popularne stały się ubezpieczenia od śmierci. Jakkolwiek dziwnie nie brzmi to określenie, tego typu praktyki są także jak najbardziej przydatne, jeśli nie chcemy się martwić o to, czy nasi bliscy bedą mieli za co zorganizować pogrzeb czy stypę lub postawić pomnik.
Warto także wykupić ubezpieczenie naszego mieszkania. Zwłaszcza jeśli mieszkamy w miejscu szczególnie zagrożonym przez żywioły, np. w pobliżu rzeki która potrafi często i obficie zalewać tereny położone wokół niej. Wypłacone odszkodowanie wtedy jest w stanie pokryć całość lub przynajmniej część kosztów, jakie musielibyśmy poświęcić na odnowienie lub nawet wymianę mieszkania na nowe.
Wypadki przytrafiają się każdemu i ciężko je przewidzieć. Dlatego szczególnie warto wykupić ubezpieczenia NNW czyli od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. W takim przypadku, jeśli wydarzy się cokolwiek co podlega pod zakres świadczonego ubezpieczenia otrzymamy odszkodowanie za wypadek. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca odszkodowania zależnie od uszczerbku na zdrowiu (branego w ujęciu procentowym), co może zapewnić nam należytą pomoc po wypadku, np. będziemy w stanie opłacić koszta badań. Ostatecznie, jeśli nie mamy w pracy ubezpieczenia L4, to ubezpieczenie NNW jest w stanie pokryć nam przynajmniej część środków, które powinniśmy zarobić, a które przepadły podczas naszej nieobecności w pracy.
Odszkodowanie za wypadek może być także wsparciem dla naszych bliskich, jeśli np. nie możemy pełnić obowiązków domowych i potrzebujemy jakiejś płatnej usługi.

Tekst opracowany we współpracy z kancelaria prawna kluczbork