Fascynujące wiadomości na temat akcesorii potrzebnych do jazdy autem terenowym.

Off-road to nie wyłącznie sposób jazdy autem – to także styl życia! Mnóstwo miłośników tego typu sportu żyje z godziny na godzinę, niecierpliwie wyczekując końca tygodnia oraz prawdziwego, błotnistego szaleństwa za kierownicą terenowego samochodu.
Jeżeli natomiast nie należysz do grupy zapaleńców, chwila na krótkie wyjaśnienie. Off-road to przede wszystkim ekstremalna jazda samochodem po nieprzystosowanych drogach.

Które wyciągarki wyłonić iżby być ukontentowanym

wciągarki samochodowe

Tu można się zadumać nad stanem naszych dróg, gwarantujemy natomiast że nie chodzi o dziurawe ścieżki czy też zaskoczonych drogowców, natomiast bardziej o obłocone bezdroża.
Na jakiego typu trudności możemy napotkać na trasie rajdu? Nierównomierne kamienie, zdradliwe piaski, niepozorne stawy, które okazują się wielkie, błotnistymi dziurami, to tylko garstka atrakcji. Aby nie pozwolić się zaskoczyć, wszystkie auta trzeba odpowiednio do rajdu przygotować. Odpowiednie przyrządy, takie jak: wyciągarki samochodowe, trapy na piach oraz bagno, kanister na wodę, lampy oraz skrzynie wyprawowe, które zmieszczą wszelki niezbędny ekwipunek, pozwolą na wyciągniecie się z każdej off-roadowej opresji.
Jakiego typu akcesoria wybrać? Ilu rajdowców, tyle opinii! Na początek wspaniałym pomysłem okażą się tanie wyciągarki samochodowe, elektryczne. Jeśli łykniesz bakcyla, taka wydanie pewnie szybko przestanie Ci wystarczać i zdecydujesz się na wyciągarki hydrauliczne albo mechaniczne. Sztywne trapy powinny z łatwością zmieścić się w środku auta. Nie warto szczędzić na dobrych lampach – halogeny niejednemu wcześniej pomogły wykaraskać się z nocnej pułapki!
Przygotowywując się do rajdu, należy pamiętać także o niezbędnym paliwie napędowym dla rajdowców. Po każdej wycieczce, w czasie której skoki emocji zapewniają zgubienie dużych ilości kalorii, bezcenny okazuje się kawał mięcha i ogromna kromka chleba z masłem. Jeśli dodasz do tego właściwe towarzystwo i blask ogniska, możesz być pewny że ten rajd dołączysz do udanych!