Szemrana sprzedaż katalizatorów

Policja ostrzega a także apeluje do zamieszkałych województwa dolnośląskiego a także wielkopolskiego, iż w ostatnim czasie wzrosły kradzieże katalizatorów, jakie kolejno winni odnoszą na skup katalizatorów, w jakim są sprzedane.

skup katalizatorów cennik

Skup katalizatorów

Z zebranych na terenie całego kraju danych płynie wniosek, że do przestępstwa dochodzi przeważnie w godzinach wieczorowo-nocnych. Winnymi są na ogół niedojrzałe osoby posiadające do dwudziestu pięciu lat, podejmują się wykroczenia z reguły pod wpływem substancji odurzających. Napadają na samochody, znajdujące się na niestrzeżonych placach postojowych, pod blokami, niewyposażonymi w monitoring wizyjny. Jeżeli chodzi o auta są to w przeważającej większości pojazdy typu VAN, mające na zaopatrzeniu katalizator.
Przestępcy decydują się na tego typu auta z uwagi na łatwy dostęp do takiego przedmiotu. Mają specjalne noże, którymi odcinają rury z obu stron katalizatora oraz już po chwili ewakuują się z miejsca przestępstwa. To zabiera praktycznie parę sekund. Z takiego powodu Komendant Policji zalecił przypatrzeć się dokładnie temu zdarzeniu natomiast w szczególności zainteresować się ludźmi, jacy wiodą skup katalizatorów. Oczywiście będziemy respektować takich prowadzących posiadany biznes zgodnie z prawem ale nie będzie pozwolenia na paserstwo oraz zakup części do samochodu pod powszechnie znaną ladą, oświadczył rzecznik Policji podczas jednej z ostatnich konferencji.

skup katalizatorów

Tomkat

Jak stwierdził nasz dziennik skup katalizatorów prowadzony jest niemalże w niejednym większym mieście. W rozmowie z ich właścicielami stwierdziliśmy, iż są oni szczęśliwi z wdrożonych przez policję czynności, ponieważ ugodzi to w spółki, które niezgodnie z prawem prowadzą skup katalizatorów. Wszelki człowiek biznesu, przed tym jak dokona kupna części samochodowej winien próbować ustalić z jakiego miejsca ona jest.
Dające do myślenia może stać się tego rodzaju zjawisko, jeśli do skupu przychodzi młodziuteńki człowiek z paroma katalizatorami i chce je prędko oraz taniutko sprzedać. Wszak tego typu mamy prawo, nieopanowany rynek. Ktokolwiek chce zgromadzić kasę, mając nadzieję, iż całość się uda. Prowadząc skup katalizatorów winniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na ich pochodzenie – puentuje rzecznik.