Zakup felg

Możliwość komentowania Zakup felg została wyłączona

Jeśli planujesz zakupić używane felgi albo jeśli chcesz dobrać nowe felgi do własnego auta, ważne by zwrócić uwagę na odpowiednie parametry. Pamiętać przynależy przede wszystkim o tym, iż źle dobrane felgi mogą spowodować zdecydowanie szybsze zniszczenie naszego zawieszenia.

W takim razie na jakie parametry zwrócić uwagę?

Decydując się na nabytek nowych felg na początku sprawdzamy rzecz jasna na cenę i na tworzywo z jakiego są utworzone. Aluminiowa felga jak bezproblemowo się domyśleć jest stanowczo lżejsza od stalowej felgi, jednakowoż jest za to o wiele ładniejsza. Wybór materiału z jakiego stworzona jest nasza felga posiada ogromne znaczenie przede wszystkim na obładowanie naszego zawieszenia, w następstwie tego też wielu kierowców kieruje się ku felgom aluminiowym.


W chwili bieżącej oba typy felg (stalowe i aluminiowe) mogą poszczycić się niesłychanie podobną trwałością. Czasy w jakich to felga aluminiowa cechowała się niesłychanie słabą odpornością dawno już przeminęły, chociaż przy wyborze najtańszych rodzai felg w dalszym ciągu solidność być może grać bardzo znaczącą rolę i w następstwie tego też należy brać ją pod uwagę. Felga aluminiowa jest nie tylko zdecydowanie bardziej podatna na naruszenia, lecz też zdecydowanie mniej plastyczna w rozróżnieniu od stalowych odpowiedników. Przy zepsuciu felg stalowych mamy w dalszym ciągu możność ich renowacji, a w aluminiowych felgach zostaje nam wyłącznie wymiana.

Nabywając felgi używane trzeba być niezmiernie czujnym. Najlepiej żeby stan interesujących nas felg ocenił przyjaciel mechanik, dlatego że mało doświadczone osoby, mogą na pierwszy rzut oka nie spostrzec porysowań oraz krzywizn. Jeżeli weźmiemy pod uwagę przyszłą wymianę felg to kategorycznie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest nabycie gustownych felg od znanych marek, dlatego że jeżeli naszym felgom przydarzy się coś złego to bez większego kłopotu dokupimy brakujące szczegóły. W wypadku zakupu felg nieznanych marek będziemy posiadali z tym zadaniem niezmiernie duży problem. Za wymyślnymi felgami szanowanych fabrykantów przemawia również wysoka jakość towarów.
Źródło: felgi.info.pl