Z jakiej przyczyny i jak należałoby troszczyć się o felgi?

Możliwość komentowania Z jakiej przyczyny i jak należałoby troszczyć się o felgi? została wyłączona

Jeśli masz auto oraz troszczysz się o jego wizerunek, to zapewne wiesz, że istotną rzeczą dla porządnego wyglądu twojego pojazdu są lśniące felgi. Osad, jaki zjawia się na tego typu ozdobie kół wozu, nie sprawia wrażenia nietrudnego do wyczyszczenia – powstaje on bowiem w trakcie hamowania, gdy ciepłe opiłki pochodzące z klocków hamulcowych przylepiają się do felg.

Po prawdzie – abstrahując od tego, co może się wydawać – to owe opiłki zwłaszcza są odpowiedzialne za zanieczyszczenia felg, w stanowczo większym stopniu aniżeli zwyczajny brud uliczny. Wbrew pozorom jednakże, uwolnienie się tego typu zanieczyszczeń nie jest bynajmniej aż tak uciążliwe jak się zdaje, a może także okazać się całkiem proste. Znaczące jest jedynie, by wykonywać to należycie często – jeżeli nie zapominamy o tym zbyt nagminnie i dbamy o schludność felg regularnie, to każde następujące mycie będzie coraz łatwiejszą czynnością.

A jak wyłowić odpowiedni preparat do czyszczenia felg? Większość tego typu środków na pierwszy rzut oka wygląda jednakowo – są one zapakowane we flakony, które posiadają spryskiwacz. Rozliczne środki obecne na naszym rynku mają jednakże różnorodne właściwości, w związku z tym zanim wybierzesz jeden z nich, warto zbadać sugestie specjalistów, z którymi możesz zaznajomić się w trakcie lektury czasopism motoryzacyjnych. Powinno się też pamiętać o pewnych regułach, których należy przestrzegać w toku samego przebiegu pucowania. Jedną z takich reguł jest chociażby to, iż procesu mycia powinno się dokonywać na felgach zimnych – robienie tego na felgach ciepłych jest zdecydowanie odradzana przez ekspertów. Nie należy również załamywać się, gdy niektóre miejsca felgi, nawet po myciu, pozostają zanieczyszczone. Oznacza to, że zapewne są one trudno osiągalne i powinno się wobec tego zastosować w tamtym miejscu preparat z wykorzystaniem adekwatnego pędzelka. Także krótkie mycie jest w stanie przynieść w takim przypadku fantastyczne efekty.

Wpis powstał przy współpracy z DetailStore